Závěrečná konference projektu OWADIS (září 2022)
Projekt Česko-Saská informační platforma pro sběr, sdílení a analýzu dat o lužické populaci vlků (OWADIS) se blíží ke svému konci, a to je také čas na zhodnocení dosažených výsledků a projektových aktivit. Projekt OWADIS byl zahájen v říjnu 2020 jako dvouletý projekt, který si kladl za cíl usnadnit sběr a prezentaci dat z monitoringu vlků v projektovém území. Základem tedy byla hlavně terénní práce. Na pozadí však probíhala intenzivní jednání s partnery i dodavateli za účelem vytvoření aplikace pro sběr dat přímo v terénu a online mapy pro prezentaci získaných dat o vlčích teritoriích. Nyní již můžeme zhodnotit, že se nám podařilo plánovaných cílů dosáhnout a rádi bychom se s Vámi setkali nad výsledky projektu.
Vzhledem k velikosti projektového území jsme se rozhodli uspořádat 3 setkání s identickým programem:
6. září 2022 v Kulturním centru v Klášterci nad Ohří (Chomutovská 465, 431 51 Klášterec nad Ohří)
22. září 2022 v Centru Národního parku Saské Švýcarsko v Bad Schandau (Dresdner Str. 2B, 018,14 Bad Schandau)
23. září 2022 na Zámku Děčín (Dlouhá Jízda 1254, 40502, Děčín)
Program je pro všechna setkání stejný a bude obsahovat 3 přednášky:
1) Představení výsledků projektu (A. Vorel, ČZU v Praze, hlavní řešitel projektu)
2) Výsledky monitoringu v projektovém území (J. Horníček, ČZU v Praze, P. Lippitsch, L. Žák, Museum Görlitz)
3) Představení aplikace pro sběr pobytových stop vlků (P. Jůnková Vymyslická, ČZU v Praze)
Setkání jsou plánována pouze pro zvané účastníky, pro které bude zajištěno tlumočení a drobné občerstvení v průběhu přednášek.
Případné dotazy směřujte prosím na email owad@czu.cz
Na setkání s Vámi se těší celý tým projektu OWADIS.
*****************************************************************************************************
Závěrečná konference projektu OWAD (20. 9. 2020)
Děkujeme Vám za Váš zájem o závěrečnou konferenci projektu OWAD, která se měla konat 24. září 2020 v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Vzhledem k vývoji epidemiologické situace v České republice byla konference zrušena. Přesto s Vámi chceme sdílet výsledky práce projektového týmu a proto jsme se rozhodli najít náhradní řešení v podobě podrobného reportu a prezentace. Sami si můžete vybrat jaká forma je Vám milejší. Obě varianty přináší přehled toho, co se za 3 projektové roky událo ve vlčím světě v projektovém území, ale i mimo něj. Dozvíte se o současné distribuci vlků, výsledcích potravních i genetických analýz, stejně jako o výsledcích monitoringu vlků pomocí fotopastí. Důležitým tématem jsou i managementová opatření (plán péče o vlka, náhrady škod, standardy na ochranu stád, či standardy monitoringu), na kterých jsme s partnery v projektu spolupracovali a podařilo se nám i v tomto ohledu posunout kupředu. V průběhu celého projektu jsme se intezivně věnovali práci s veřejností, kterou považujeme za stěžejní pro přijetí vlka v naší krajině, a proto je součástí závěrečného přehledu i publicita projektu. Budeme rádi za zpětnou vazbu i za případné komentáře a dotazy na e-mailu owad@czu.cz.
Příjemné čtení Vám přeje celý tým projektu OWAD.