Po vyplnění základních položek záznamu vyplní uživatel položky na dalších listech vztahující se k jiným než aplikací nabízeným typům nálezů. Může se jednat například o srst z místa, kde vlk odpočíval, nebo kde podlézal oplocení.

Ukázka vyplňovaných položek v případě nálezu v kategorii Ostatní
Odběr vzorku srsti na odpočinkovém místě vlků. Autor: Lukáš Žák.

 

Pokud je to možné, odebíráme vzorek na analýzu DNA. Vzorky vždy odebíráme v rukavicích (pro zamezení nákazy parazity a kontaminace vzorku) do k tomu určených nádob. Pokud u sebe nemám vybavení pro sběr vzorků, vzorky nesbírám a tuto informaci uvedu v aplikaci.

Podle typu vzorku použiji buď kontejner s 96% lihem nebo čistý igelitový sáček. Na kontejner s lihem napíšu obyčejnou tužkou na igelitový sáček lihovou fixou informace o vzorku (datum, místo nálezu, jméno nálezce, GPS souřadnice) a vzorek doručím bez prodlení na ČZU (owad@czu.cz) nebo Lupus Institut (kontakt@lupus-institut.de).

 

Ke každému záznamu je možné přidat fotodokumentaci. Vybírat můžeme z galerie přístroje nebo dokumentaci přímo pořídit na místě pomocí zabudované kamery přístroje. 

K nálezu typu Ostatní je vhodné nahrát fotografii místa nálezu a detail samotného nálezu.

Přílohy k nálezu Ostatní

 

Po finalizaci záznamu data odešle stisknutím tlačítka pro odeslání v pravém horním rohu aplikace (šipka směřující vzhůru). Data od všech uživatelů jsou spravována administrátory ČZU v Praze (owad@czu.cz) a Lupus Institut (kontakt@lupus-institut.de). Podle místa zadání nálezu data odchází do národních nálezových databází (DBBW v Sasku či NDOP v ČR).

 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.