Po vyplnění základních položek záznamu vyplní uživatel položky na dalších listech vztahujících se k přímému pozorování. Přímá pozorování mají nejvíce položek k vyplnění ze všech typů záznamů a tyto položky jsou rozděleny do 6 listů (v horní modré části obrazovky):

  1. základní
  2. podmínky pozorování
  3. přítomnost psa
  4. popis vlka
  5. chování
  6. přílohy

 

Vyplňované položky v případě přímého pozorování vlka
Položka "Jiné - popis" je editovatelná pouze v případě, kdy uživatel jako Typ pozorování vybere možnost "Jiné"

Pokud vyplňuji položku výběrem z uvedených možností a v těchto možnostech je varianta „Jiné“, pak následuje textové pole, kde je možné tuto položku rozepsat. Pokud vyberu jinou variantu než „Jiné“, zůstává toto textové pole neaktivní a nelze do něj psát. 

V případě přímého pozorování je možné zadat jako přílohu fotografie i videa. Přílohy je možné nahrát z galerie přístroje nebo dokumentaci přímo pořídit na místě pomocí zabudované kamery přístroje. Nahrávám pouze fotografie/videa, která potvrzují přímé pozorování vlka.

Pro přímé pozorování je možné zadat fotografie i videa

 

Po finalizaci záznamu data odešle stisknutím tlačítka pro odeslání v pravém horním rohu aplikace (šipka směřující vzhůru). Data od všech uživatelů jsou spravována administrátory ČZU v Praze (owad@czu.cz) a Lupus Institut (kontakt@lupus-institut.de). Podle místa zadání nálezu data odchází do národních nálezových databází (DBBW v Sasku či NDOP v ČR).

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.