Přednáška pro SLŠ ve Šluknově

Dne 12.12.2018 proběhla na Střední lesnické škole ve Šluknově přednáška o výskytu vlka ve Šluknovském výběžku. Lukáš Žák představil studentům projekt OWAD. Přednáška byla rozdělena na dvě části. V první části se studenti dozvěděli základní informace o ekologii, rozšíření a aktuálním výskytu vlka v Evropě. Ve druhé části byla presentována data z území, které je monitorováno v rámci projektu OWAD. Po skončení přednášky proběhla půlhodinová diskuse o problémech spojených s návratem vlků do naší krajiny.